SILCARE QUIN BODY SCRUB OIL SUGAR 300ml | SKRAB TRUPI ME SHEQER & VAJ

Uni CosmeticsKodi:5902232122671

Çmimi:
€4,99

Taksat e përfshira

Statusi:
Në stok

Receta juaj për lëkurë të shëndetshme dhe të lëmuar

Skrab trupi me vaj & sheqer ka veti unike të kujdesit për trupin, rekomandohet për lëkurën e yndyrshme dhe të kombinuar. Grimcat gërryese natyrale, eksfolojnë dhe zbusin lëkurën, ndërsa vajrat e kastorit, pjeshkës dhe avokados të pranishme në pastrim, lubrifikojnë dhe qetësojnë atë.

Vaji i ricinit – stimulon proceset natyrale të rigjenerimit të lëkurës, duke mundësuar ruajtjen e tensionit dhe butësisë së duhur. Lë shtresë delikate okluzive.

Vaji i pjeshkës - zbut në mënyrë të përkryer, hidraton dhe mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm. Përthithet shpejt pa lënë një shtresë të yndyrshme. Rekomandohet për lëkurë të pjekur, të ndjeshme dhe të irrituar.

Vaji i avokados - Vaji me 7 vitamina (A, B, D, E, H, K, PP) plotëson shtresën lipidike të lëkurës, zbut dhe qetëson irritimet, mbron nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Është hipoallergjik dhe ideal për lëkurë të vjetër, shumë të thatë dhe të ndjeshme.

Sheqeri - gërryes natyral, jo alergjik, i cili mbështet eksfolimin e epidermës së keratinizuar.

Coco-betaine – surfaktant delikat pastrues jo alergjik. Përdoret edhe për kujdesin e lëkurës së foshnjave.

Veçoritë:

 • Eksfolion
 • Nxit qarkullimin e gjakut
 • Qetëson
 • Vajosë
 • Zbutet
 • Lë një shtresë "mëndafshi" në lëkurë
 • Më eksfolues se skrabi me kripë
 • Nuk kërkon ndonjë trajtim të mëtejshëm të kujdesit për trupin

Mënyra e përdorimit: Aplikojeni në lëkurën e lagur dhe masazhojeni me lëvizje rrethore për një moment dhe më pas shpëlajeni.

Kujdes! Mos e aplikoni në lëkurë të irrituar, pas heqjes së qimeve ose menjëherë pas rrezitjes.

Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës:

 • Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.)
 • Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut)
 • Transfer bankar
 • Western Union – Labinot Vitia, Prishtinë, Kosovë
 • Money Gram – Labinot Vitia, Prishtinë, Kosovë
Për informacione të tjera rreth të dhënave bankare, ju lutem klikoni këtu.
       Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e transportit:
       • DHL
       • Posta e Kosovës
       • Posta Mik Mik
         WORLDWIDE SHIPPING
         Për herë të parë në historinë e tregut të kozmetikës në rajonin e Ballkanit, ne kemi filluar edhe me shërbimin e ri të transportimit të produkteve në të gjithë botën (Worldwide Shipping) në mënyrë që të jemi sa më afër klientëve tanë.

         Për sa kohë do të arrijë porosia juaj tek destinacioni i kërkuar apo për informacione të tjera, ju lutem klikoni këtu.

         Kalkulo çmimin e transportit!

         Ndoshta ju pëlqejnë

         Produktet që keni shikuar më parë