SILCARE QUIN BODY SCRUB NATURAL SALT 300ml | SKRAB ME KRIPË NATYRALE PËR TRUP

Zbritje 40%
Uni CosmeticsKodi:5902232122688

Çmimi:
€2,99 €4,99

Taksat e përfshira

Statusi:
Në stok

Përsosmërisht e lëmuar dhe e butë

Scrub Trupi me kripë natyrale - një formulë e re e përmirësuar, e cila pastron dhe freskon lëkurën, e përgatit atë për trajtime të mëtejshme. Kristalet e kripës masazhojnë butësisht, eksfolojnë qelizat e vdekura të lëkurës dhe stimulojnë qarkullimin e gjakut.

Formula e zhvilluar posaçërisht e pastrimit të trupit Silcare është një përzierje e grimcave gërryese dhe vajrave:

Vaji i ricinit – stimulon proceset natyrale të rigjenerimit të lëkurës, duke mundësuar ruajtjen e tensionit dhe butësisë së duhur. Lë shtresë delikate okluzive.

Vaji i pjeshkës - zbut në mënyrë të përkryer, hidraton dhe mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm. Përthithet shpejt pa lënë një shtresë të yndyrshme. Rekomandohet për lëkurë të pjekur, të ndjeshme dhe të irrituar.

Vaji i avokados - Vaji me 7 vitamina (A, B, D, E, H, K, PP) plotëson shtresën lipidike të lëkurës, zbut dhe qetëson irritimet, mbron nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Është hipoallergjik dhe ideal për lëkurë të vjetër, shumë të thatë dhe të ndjeshme.

Kripë – gërryes natyral, ekologjik dhe jo alergjik me përmbajtje të mikroelementeve.

Scrub i lëvozhgës së kokosit – gërryes natyral ekologjik që mbështet eksfolimin e shtresës së vdekur të lëkurës.

Coco-betaine – surfaktant delikat pastrues jo alergjik. Përdoret edhe për kujdesin e lëkurës së foshnjave.

Ky Scrub Trupi me kripë natyrale përmirëson absorbimin e substancave ushqyese, të cilat janë të pranishme në kremrat, locionet e trupit, maskat dhe vajrat e trupit.

Veçoritë:

 • Eksfolion
 • Nxit qarkullimin e gjakut
 • Qetëson
 • Vajosë
 • Zbutet
 • Lë një shtresë "mëndafshi" në lëkurë
 • Nuk kërkon ndonjë trajtim të mëtejshëm të kujdesit për trupin

Mënyra e përdorimit: Aplikojeni në lëkurën e lagur dhe masazhojeni me lëvizje rrethore për një moment dhe më pas shpëlajeni.

Kujdes! Mos e aplikoni në lëkurë të irrituar, pas heqjes së qimeve ose menjëherë pas rrezitjes.

Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës:

 • Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.)
 • Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut)
 • Transfer bankar
 • Western Union – Labinot Vitia, Prishtinë, Kosovë
 • Money Gram – Labinot Vitia, Prishtinë, Kosovë
Për informacione të tjera rreth të dhënave bankare, ju lutem klikoni këtu.
       Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e transportit:
       • DHL
       • Posta e Kosovës
       • Posta Mik Mik
         WORLDWIDE SHIPPING
         Për herë të parë në historinë e tregut të kozmetikës në rajonin e Ballkanit, ne kemi filluar edhe me shërbimin e ri të transportimit të produkteve në të gjithë botën (Worldwide Shipping) në mënyrë që të jemi sa më afër klientëve tanë.

         Për sa kohë do të arrijë porosia juaj tek destinacioni i kërkuar apo për informacione të tjera, ju lutem klikoni këtu.

         Kalkulo çmimin e transportit!

         Ndoshta ju pëlqejnë

         Produktet që keni shikuar më parë