SILCARE NAPPA SALT FOOT SOAK SOFT COMFORT 400g | KRIPË PËR KËMBË

Uni CosmeticsKodi:5902232120417

Çmimi:
€5,49

Taksat e përfshira

Statusi:
Në stok

Bukuria dhe përkujdesja e duhur për shputat e këmbëve do të thotë jo vetëm rehati por poashtu edhe vetë-besim, e cila ju mundëson që të ndjeni lehtësi pa marr parasysh situatën.

Ideja kryesore e linjës NAPPA është përkujdesja e përgjithshme e lëkurës së shputave. Një varg i gjerë i produkteve sjellë edhe përzgjedhje të gjerë të produkteve kozmetike për përkujdesje ditore por edhe zgjidhje efektive për ata të cilët kanë nevojë për detyra të caktuara. Pa marr parasysh stilin tuaj të jetës, moshës dhe llojit të lëkurës, misioni ynë gjithmonë është i njejtë: kujdesi i shputave në çdo hap.

NAPPA Natural Salt Foot Scrub pastron dhe shtreson lëkurën me kallo si dhe stimulon qarkullimin e gjakut, duke i bërë shputat e buta dhe të lëmuara. Ky produkt e shton efikasitetin e veprimit të produkteve të aplikuara dhe falë kësaj, e përgaditë lëkurën në mënyrë të përsosur për trajtimet tjera të pedikyrit. Është më delikate se sheqeri ndaj lëkurës për shkak të madhësisë së kristaleve. Falë kombinimit të vajrave, produkti ushqen dhe hidraton lëkurën pa krijuar shtresa të yndyrshme mbi të.

Përbërësit aktiv:

 • urea – një lakues i përsosur, përkatësisht një substancë e cila në mënyrë të konsiderueshme thith dhe e rikthen hidratimin. Është përgjegjëse për mirëmbajtjen e nivelit të duhur të hidratimit. Për më shumë, e bën lëkurën e butë dhe ndikon që të hiqni të gjitha kallot si dhe shton nivelin e rigjenerimin e procesit të epidermës;
 • vaji i bërthamës së pjeshkës – një vaj i lehtë që hidraton në mënyrë të përsosur. Ky vaj ndihmon që të ngadalsojë procesin e mplakjes duke e përmirësuar elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës. Vaji poashtu përmban acide të pangopura yndyrore të dobishme që e ushqejnë epidermën dhe e rikthen ngjyrën e shëndetshme dhe butësinë e saj.
 • vaj kastori – stimulon proceset rigjeneruese natyrale të lëkurës, duke mundësuar mirëmbajtjen e fleksibilitetit optimal dhe lëmimit. Përbërësit e tij shfaqin efekte anti-oksidante që e vonojnë procesin e mplakjes së qelizave;
 • vaji i avokados – një kombinim i shtatë vitaminave (A, B, D, E, H, K, PP). E shton shtresën lipide të epidermës, e zbutë lëkurën dhe ulë ndikimin e nivelit të irritimit, mbron kundër faktorëve të jashtëm që janë të dëmshëm. Është hipoalergjike dhe ideale për lëkurë të maturuar si dhe për një lëkurë të thatë dhe të ndjeshme;
 • kripa – një material gërryes ekologjik, natyral, jo-alergjik, i pasur me mikro-elemente ushqyese. Trajtimet me përdorimin e saj jo vetëm që e lëmon lëkurën por poashtu e përmirësojnë ngjyrën e saj dhe e stimojnë qarkullimin.

Udhëzimi për përdorim: Aplikoni tek lëkura e lagur, masazhojeni atë për një çast në mënyrë rrethore, dhe pastaj pastrojeni atë me ujë.

Kujdes! Mos e aplikoni produktin tek lëkura e irrituar apo menjëherë pas rrezitjes.

NAPPA Natural Salt Foot Scrub është hapi i dytë i trajtimit tonë për zbutje dhe rifreskim. Përdorni ato produkte nga këto seri në mënyrë që të merrni nivelin maksimal të rifreskimit, zbutjes, lëhtësimit dhe normalizimit.

Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës:

 • Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.)
 • Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut)
 • Transfer bankar
 • Western Union – Labinot Vitia, Prishtinë, Kosovë
 • Money Gram – Labinot Vitia, Prishtinë, Kosovë
Për informacione të tjera rreth të dhënave bankare, ju lutem klikoni këtu.
       Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e transportit:
       • DHL
       • Posta e Kosovës
       • Posta Mik Mik
         WORLDWIDE SHIPPING
         Për herë të parë në historinë e tregut të kozmetikës në rajonin e Ballkanit, ne kemi filluar edhe me shërbimin e ri të transportimit të produkteve në të gjithë botën (Worldwide Shipping) në mënyrë që të jemi sa më afër klientëve tanë.

         Për sa kohë do të arrijë porosia juaj tek destinacioni i kërkuar apo për informacione të tjera, ju lutem klikoni këtu.

         Kalkulo çmimin e transportit!

         Ndoshta ju pëlqejnë

         Produktet që keni shikuar më parë