SILCARE ACRYL SEQUENT CLEAR 12g | PUDËR PËR AKRIL

Uni CosmeticsKodi:5902232125511

Çmimi:
€4,99

Taksat e përfshira

Statusi:
Në stok

Akril rezultues 

I përkryer për modelim të plotë, për përmirësime dhe për rimbushje.
I lehtë për përdorim dhe për punë me të.
I dizajnuar edhe për profesionistët e fushës edhe për amatorë.

METODË  E ZGJATJES SË THONJVE ME AKRIL


  • I dezinfektojmë duart tona dhe të klientit duke përdorur solucion antibakterial (p.sh. Izosol)
  • Me një shkop druri i shtyejmë kutikulat e thonjve
  • Shikojmë mirë  formën dhe madhësinë e thonjve
  • Aplikojmë një sasi të vogël të ngjitësit me brushë në sipërfaqën e brendshme të thoit artificial (p.sh. Nail Glue Silcare Basic). Ngjitësin e përhapim në mënyrë të barabartë që të mos krijohen fluska të ajrit në mes të thoit artificial dhe atij natyral
  • Pjesën e mbetur të ngjitësit e heqim
  • E shkurtojmë thoin artificial në gjatësinë e dëshiruar
  • I japim një formë thoit artificial duke përdorur limë
  • Drejtoni vijën në mes thoit artificial dhe atë natyral me anë të limës
  • Hiqni pluhurin e formuar mbi dhe anash thoit artificial me një fshesë ose brushë
  • Me limën bllok lëmojeni thoin artificial në të gjithë pjesën
  • Hiqeni pluhurin dhe pastroni thoin në tërësi
  • Më pas përdorni primer, duke e shpërndarë atë në tërë thoin (p.sh. Perfect Primer)
  • Në pjesën natyrale të thoit aplikojmë lëngun (p.sh. Monomer Fast Clear LUX )
  • Fusim brushën në akril dhe e vendosim në thon duke formuar një maje
  • Duke lëvizur me brushë në thon e formojmë një tip të bardhë. Pastaj vazhdojmë me po të njëjtën mënyrë me akrilik rozë ose transparente duke formuar pjesën tjetër të thonjve
  • Prisni derisa të thahet dhe të bashkohet me thoin për të marrë formën e duhur
  • Nëse në vend të thoit artificial keni përdorur shabllone, i hiqni ato
  • I japim  një shkëlqim me një top coat ose me llak për thonj
  • Ju gjithashtu mund të aplikoni një gell me shkëlqim ose UV gell me shkëlqim. Për përdorimin e gellit nevojitet një llambë UV.
  • Në fund e pastrojmë lëkurën me një vaj ushqyes (p.sh. Olis Garden Of Color)
LLOJI I AKRILIT: ndërtues, akril, i lehtë për përdorim

KAPACITETI: 12g

Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës:

 • Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.)
 • Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut)
 • Transfer bankar
 • Western Union – Labinot Vitia, Prishtinë, Kosovë
 • Money Gram – Labinot Vitia, Prishtinë, Kosovë
Për informacione të tjera rreth të dhënave bankare, ju lutem klikoni këtu.
       Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e transportit:
       • DHL
       • Posta e Kosovës
       • Posta Mik Mik
         WORLDWIDE SHIPPING
         Për herë të parë në historinë e tregut të kozmetikës në rajonin e Ballkanit, ne kemi filluar edhe me shërbimin e ri të transportimit të produkteve në të gjithë botën (Worldwide Shipping) në mënyrë që të jemi sa më afër klientëve tanë.

         Për sa kohë do të arrijë porosia juaj tek destinacioni i kërkuar apo për informacione të tjera, ju lutem klikoni këtu.

         Kalkulo çmimin e transportit!

         Ndoshta ju pëlqejnë

         Produktet që keni shikuar më parë