LCN BIO GLASS GEL 40ML | GELL USHQYES PËR THONJ

Uni CosmeticsKodi:4047816763329

Çmimi:
€79,99

Taksat e përfshira

Statusi:
Në stok

Risia e LCN - BIO GLASS GEL (BGG), gell 100% pa acid me aktive organike për thonj të shëndetshëm.

Bio-Glass përmban vetëm veti të cilat pranohen nga trupi i njeriut. Si rezultat, trupi pëson reaksion nga mbrojtja kundër stresit, psh. mund të shmanget shtytja dhe ngulfatja e trupit të huaj.

Bio-Glass krijon lidhje natyrale tek thoi natyral. Për shkak të përbërjes së veçantë jo-organike, bio-glass nuk prapësohet nga trupi por përkrah ndërtimin e indit të ri. Në veçanti, përmirësohet ngjitja tek thoi i ri. Bio-Glass, poashtu, vepron si transportues i dopantit bioaktiv.

BGG është kombinim i ngjitësit përforcues dhe gellit ndërtues, e cila e bën të pamundshme, përmes vetive përbërëse aktive, ndër tjerash, edhe dëmtimet e thonjve. P.sh. nga ngjitësit përforcues me përmbajtje acidi.

Kompleksi më përbërës aktiv të veçantë të Bio-Glass, L-Cysteine ​​dhe Chitosan përkrah thoin gjatë ripërtëritjes dhe dukshëm mund të përmirësoj strukturën e tij.

L-cysteine është amino acid dhe protein dhe është blloku ndërtues më i rëndësishëm i keratinës. Vetia përbërëse aktive është esenciale për rritjen e shëndoshë të thoit.

Chitosan është biopolymer i polyaminosacarides që ndodhin në mënyrë natyrale dhe është e provuar për posedimin e efektit anti-bakterial dhe fungicidal. Për këtë arsye, vetia përbërëse aktive është veçanërisht e përshtashtme për thonj të dëmtuar si dhe për lëndime të vogla në paletën dhe shtratin e thoit, që rezulton si pasojë e lëmimit dhe bluarjes jo të duhur.

Aplikimi:

Aplikoni BGG tek thoi natyral apo artificial dhe ndërtoni atë. Pastaj trajtojeni (2 minuta në pajisjen me tub UV apo 60 sekonda me pajisjen LED). BGG është ton pastel delikat, i përshtatshëm për të gjitha llojet e thonjve, paraqitet pas heqjes së shtresës shpërndarëse të mëndafsht mat. Pastaj mbështjelleni më LCN sealant sipas dëshirës suaj.

Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e pagesës:

 • Pagesë me kartelë bankare (Visa, Master Card, Maestro, etj.)
 • Pagesë pas pranimit të porosisë (vlen vetëm për territorin e Republikës së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut)
 • Transfer bankar
 • Western Union – Labinot Vitia, Prishtinë, Kosovë
 • Money Gram – Labinot Vitia, Prishtinë, Kosovë
Për informacione të tjera rreth të dhënave bankare, ju lutem klikoni këtu.
       Ju lutem shikoni më poshtë opsionet e transportit:
       • DHL
       • Posta e Kosovës
       • Posta Mik Mik
         WORLDWIDE SHIPPING
         Për herë të parë në historinë e tregut të kozmetikës në rajonin e Ballkanit, ne kemi filluar edhe me shërbimin e ri të transportimit të produkteve në të gjithë botën (Worldwide Shipping) në mënyrë që të jemi sa më afër klientëve tanë.

         Për sa kohë do të arrijë porosia juaj tek destinacioni i kërkuar apo për informacione të tjera, ju lutem klikoni këtu.

         Kalkulo çmimin e transportit!

         Ndoshta ju pëlqejnë

         Produktet që keni shikuar më parë